Blog powstał z miłości do ziół i roślin. Z myślą o przybliżaniu przebogatego świata roślin, szczególnie rodzimych, żyjących, podobnie jak my, w klimacie umiarkowanym – jak najszerszej rzeszy czytelników.

Tematyka bloga jest jednak szersza niż tylko świat roślin. Szerszy bowiem i bardziej zróżnicowany jest zakres mojej pracy i doświadczeń. I to własnie – zakres moich doświadczeń i opowieści o nich – mam zamiar zamieszczać na tych stronach, krok po kroku…

 av

Hanna Świątkowska, Zielicha
rocznik 1958, zodiakalny Wodnik, w ujęciu chińskim – Kogut, celtyckim Topola, w kalendarzu Majów Kin urodzeniowy: Niebieski Samoistny Wicher z fali Żółtego Wojownika… Sporo słów i opisów, które tak naprawdę niewiele mówią.

Z wykształcenia zootechnik, o ciągotach i tendencjach artystycznych. Rysunek, szycie i projektowanie, haft, plastyka wszelka, malowanie, ceramika. W tym wszystkim czuję się jak ryba w wodzie… Kocham teatr z jego szczególnym klimatem, muzykę, taniec – i artystów.

Pasją swojego życia i pracą, którą wykonuję, uczyniłam rośliny, zioła, zielarstwo w ujęciu niezwykle szerokim. Także historycznym, co zaprowadziło mnie do kolejnego zamiłowania – odtwarzania historii na tyle, na ile to wykonalne. Fascynują mnie też wszelkie terapie alternatywne.
Kolejnym krokiem w poznanie jest duchowość i niezliczone jej odcienie.

Prowadzę warsztaty, opowiadam o ziołach, uczę ich rozpoznawania. Pokazuję, wyjaśniam, opowiadam – o roślinach, pomysłach, zdrowiu, poszukiwaniach, kulturach, historii, Życiu i Naturze. Każdemu, kto szuka takiej wiedzy, komu jest ona przydatna i potrzebna. Wiem sporo, chociaż – nie wszystko.

Etykietka „wiedźmy” czyli wiedzącej bywa czasem uciążliwa… Nie oczekujcie proszę ode mnie wszechwiedzy o roślinach (ani czymkolwiek). Jedyne, co mogę Wam pokazać, to moja, skrzętnie zbierana przez lata,  prawda o Naturze i Jej dziełach. Czy będzie spójna z waszą, przekonacie się, kiedy się spotkamy!

Zapraszam serdecznie na spotkania – z roślinami, historią, energią życia i Natury, za ich pośrednictwem zaś – z samym sobą.

021Wszystkich zainteresowanych warsztatami,

Kursem Profilaktyki Zielarskiej

 lub po prostu kontaktem z  Zielichą 

zapraszam!

 

3 uwagi do wpisu “O blogu, o Autorce, kontakt

  1. Chciałabym uzyskać od Pani poradę, powinnam napisać pytanie w komentarzu czy w jaki sposób mogę to zrobić? Pozdrawiam

  2. Przepraszam za poślizg :)

    Można poprzez formularz kontaktowy.
    Uprzedzam tylko (na wszelki wypadek!), że jeżeli porada dotyczy leczenia (czegokolwiek) – nie udzielam takowych. żadną drogą, a już z pewnością nie internetową…

    Serdecznie pozdrawiam
    Zielicha

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s